Sürdürülebilirlik

ARYUM / SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Sürdürülebilir bir gelecek için ne yapıyoruz?

Aryum olarak stratejik hedeflerimizi düzenleyerek, gelecek nesillere sürdürülebilir bir yaşam sunmayı amaçlıyoruz.

Emisyon kaynaklarımızı azaltıyoruz.

Yaşam döngüsüne dost ürünler üretiyoruz.

Enerji tüketimini optimize ediyoruz.

Daha hafif alaşımlı kutular üretiyoruz.

Su kaynaklarını verimli kullanıyoruz.

Üretim süreçlerimizde sıfır atık hedefliyoruz.

5S ve yalın üretim teknikleriyle verimliliği artırıyoruz.

Hep birlikte daha güzel bir gelecek için...

%8

Yer kabuğunun yaklaşık %8’i, farklı minerallerle birlikte alüminyumdan oluştuğu için tedariki sınırsız kabul edilmektedir.

%75

Bugüne kadar üretilen alüminyumun yaklaşık %75’i hala kullanılmaktadır.

%5

Alüminyum, sıfırdan üretirken harcanacak enerjinin sadece %5'i ile geri dönüştürülebilir. Geri dönüşüm sırasında hiçbir özelliğini kaybetmez, kalitesinden ödün vermez.

Gelecek nesillere sağlıklı yaşayabilecekleri bir dünya bırakmayı çok önemsiyoruz!

Hafiflik, dayanıklılık, iletkenlik, yansıtma ve kolay işlenebilirlik gibi yapısal özellikleri sayesinde gıdadan havacılığa, inşaattan yenilenebilir enerji sistemlerine kadar pek çok endüstride giderek daha fazla tercih edilen alüminyum, %100 geri dönüştürülebilir oluşuyla, sürdürülebilir kaynak kullanımını desteklemektedir.

Neden Alüminyum?

Hep birlikte yarını bugünden değiştirelim.

Aryum olarak gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak temel prensiplerimizden bir tanesi!

Hafif

Çeliğin ancak 1/3 oranında özkütlesi olan alüminyumun özgül ağırlığı 2,7 g/cm3’tür. Bu sayede birçok endüstride alüminyum kullanımı, hafif olması, verimli enerji tüketimi ve taşıma kolaylığı sağlamasının yanı sıra üretim ve nakliye maliyetlerini de düşürmektedir.

Dayanıklı

Ağırlığı ile kıyaslandığında oldukça dayanıklı ve aynı zamanda güvenilir bir malzeme olan alüminyum; korozyona karşı dirençlidir. Böylece geri dönüştürülerek tekrar tekrar kullanılabilir. Uzun süreli depolama koşullarında dahi nem ve UV ışınları alüminyuma nüfuz etmez. Ses, rüzgar ve su geçirmez..

Sağlığa Zararsız

Toksik özellikler taşımaması ve kokusuz olması nedeniyle mutfaklarda birçok üründe kullanılan ve gıda ambalajlarında tercih edilen alüminyum, hiçbir aşamada yiyeceklere bulaşmaz.

Geri Dönüştürülebilir

Çok rahatlıkla geri dönüştürülebilmesi ve bu işlemler sırasında kalitesinden hiçbir şey kaybetmemesi alüminyumu doğa dostu bir materyal yapar.

ve çok daha fazlası...